• Žádné rubriky

Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky – užitečné informace

Fixace úrokové sazby hypotéky

Důležitým pojmeme týkajícím se hypotéky, je fixace úrokové sazby. Klient má možnost vybrat si dobu, na jakou bude úroková sazba zafixována, tedy po jakou dobu ji banka nesmí změnit. Po uplynutí doby fixace banka obvykle nabízí možnost předčasně úvěr splatit. Výhodami kratší doby fixace je tedy nižší úroková sazba a možnost brzy splatit celý úvěr, nevýhodou potom, že nevím, jak vysoká bude nastavena nová úroková sazba. U delší doby fixace je tomu naopak. Sazba je vyšší a nemáme možnost splatit předčasně úvěr bez sankce, máme ovšem jistotu stále stejné úrokové míry.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Výpočet hypotéky – shrnutí

Hypotéka je mnohdy jediným způsobem, jakým mohou nezajištění jedinci získat vlastní bydlení. Ovšem i pro ty platí obvykle omezení a velmi často na hypotéku nedosáhnou. Banky používají pro výpočet hypotéky výše příjmů. Vyžadují však obvykle měsíční příjmy vysoko nad hranicí dvaceti tisíc. Takové příjmy ale má spíše menší procento obyvatel, obzvláště těch mladých.
Pro takové, kteří nemají možnost získat bankovní hypotéku právě vzhledem ke své nízké mzdě, pak může být jediným řešením obrátit se na nebankovní ústavy s žádostí o hypotéku, která poskytuje řadu výhod, ovšem za podstatně vyšší úrokovou sazbu.
Při současných cenách bytů a domů, není většinou myslitelné, aby si někdo kupoval za hotové peníze. Potřeba bydlet ale byla, je a vždy bude. Lidé jsou ovšem v současnosti opatrnější. Ceny nemovitostí sice poklesly, čehož lidé začali využívat a o levnější byty je zájem. Hypotéky na tom tak slibně nejsou, lidé o ně přílišný zájem nejeví, což donutilo banky, aby za posledních několik let snížily úrokové sazby z poskytovaných hypotečních úvěrů. Tento fakt by nás mohl potěšit, na druhou stranu vzhledem k nastavení vysoké bonity klientů u většiny bank, nemá velké procento lidí šanci na hypotéku dosáhnout. Koneckonců jen jediný bankovní dům poskytuje hypoteční úvěry lidem s příjmy pohybujícími se kolem průměrné mzdy nebo pod ní, tedy těsně pod hranicí dvacet tisíc korun.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Pro lepší orientaci a představu lze využít počítadla, které nabízí řada bank a jiných poskytovatelů hypoték na svých webových stránkách pro výpočet hypotéky. Takováto hypoteční kalkulačka je jednoduchý nástroj, kterým si můžeme spočítat, jak velký úvěr si můžeme vzít, za jakou úrokovou sazbu, na jak dlouhou dobu a jaká by při těchto hodnotách byla nastavena výše splátek.