• Žádné rubriky

Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky – užitečné informace

Kdo hypotéky poskytuje?

Poskytnutí hypotéky není vázáno pouze na bankovní domy a instituce. Existují i nebankovní ústavy, které nabízejí lidem finanční výpomoc pro jejich bydlení. výpočet hypotéky pak ale může vypadat trošku odlišně. Zásadní rozdíly jsou zejména v potvrzování příjmů. Nebankovní ústavy obvykle potvrzení o výši příjmu nevyžadují. Vyřízení je tak většinou velmi rychlé a mnohdy i pohodlné. Zároveň také nenahlížejí ani do registru dlužníků. Šanci na získání hypotéky tak mají prakticky všichni žadatelé. Jako ručení v případě nebankovní hypotéky funguje nemovitost, která je ve vlastnictví žadatele.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Nebankovní hypotéka je také méně specifická, co se účelu jejího použití týče. Není přesně vyhrazeno, zda ji využijeme na rekonstrukci domu nebo na nákup pozemku či chalupy. Podobně, ovšem ještě volněji funguje americká hypotéka, která nemá účel úvěru předepsaný vůbec a lze ji tak využít na financování čehokoli, ne čistě jen pro potřeby bydlení.
Oproti bankovní hypotéce je také rozdíl v limitu výše poskytovaného hypotečního úvěru. Nebankovní hypotéka je obvykle možná na podstatně vyšší částku než bankovní hypotéka.
Hlavní nevýhodou nebankovní hypotéky jsou potom podstatně vyšší úroky, než u hypotéky bankovní. Úroky se v tomto směru mohou pohybovat až někde kolem deseti procent, což může do budoucna představovat nemalou finanční zátěž. Neměli bychom proto přenechat nic náhodě a klidně se obrátit na finanční poradenství s žádostí o konzultaci. Získáme tak cenné informace pro své finanční rozhodování i pro sestavení budoucího rodinného rozpočtu.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Vyřízení je obvykle také velmi jednoduché a vzhledem k absenci většiny náležitostí spojených s bankovní hypotékou také velmi rychlé. Zažádat se dá často také přes internet pomocí formulářů na webových stránkách nebankovních poskytovatelů hypoték. Pro takové platové skupiny, které nesplňují podmínky bankovní hypotéky, tedy mají pro výpočet hypotéky příliš nízký příjem, tak může být nebankovní hypotéka jedinou možností, jak financovat bydlení. Záleží už pak jen na zvážení každého, zda pro něj bude vysoká úroková sazba přijatelná či nikoli.